Perşembe , Aralık 13 2018
Ana Sayfa / 7/N SINIFININ YAZILARI / YAĞMURDAN KAÇIŞ / BEYZA DEMİR

YAĞMURDAN KAÇIŞ / BEYZA DEMİR

Melek, sabah uyanır uyanmaz pencereden dışarıya baktı. Yağmur yağıyordu. Hem de bardaktan boşanırcasına… Kararlıydı… Evet, evet, bu sefer yağmurdan kurtulabilirdi. 

Melek okula giderken yağmur daha da hızlı yağmaya başladı. Ama, bu sefer kurtarıcısı, şemsiyesi yanındaydı… İşte, hiç ıslanmadan okula gelmişti bile. Okula girdiğinde rahatlamıştı.

Okul çıkışında yağmur devam ediyordu. Melek de şemsiyesini açmış eve gidiyordu ki yağmur ve şiddetli rüzgâr dolayısıyla şemsiyesi kırıldı. Melek, bu duruma çok üzüldü. Annesinin evde olup olmadığını bilmiyordu. Çünkü, annesi akşamdan rahatsızlanmıştı. İşten izin alıp almayacağı henüz belli değildi. Sabah iyi olursam işe gideceğim,  iyi olmazsam gidemeyeceğim, izin alacağım,  demişti.  Eve girdiğinde annesi ordaydı ama ona kızmadı tam tersine yagmurun hayatımızda ne kadar etkili olduğunu anlattı ve Melek çok mutlu oldu.

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Zümresi

Buca Ortaokulu Türkçe Zümresi
Buca Ortaokulu Türkçe Zümresi'nin ortaklaşa çalışmalarıdır.

Bu habere de bakabilirsiniz.

HAYVAN VE İNSAN / CEREN ÖZDEMİR

İnsanlığın bir bölümü hayvanları küçümsemiştir. Oysaki hayvanlar, insanların yakıp yıkma eğiliminde olanlarından daha üstündür. Eğer buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir