Çarşamba , Ekim 23 2019
Ana Sayfa / 7/M SINIFININ YAZILARI / ENGELLİLER NASIL YAŞAR? / GÜNEY YILMAZ

ENGELLİLER NASIL YAŞAR? / GÜNEY YILMAZ

Engelliler ellerinden tutulması gereken, bizlere muhtaç kişilerdir. Engellisini ihmal eden bir millet,millet değildir. Engelliler farklı zorluklar, farklı hastalıklar geçirebilirler. Bir engellinin engelli olma nedeni şu hastalıklar olabilir: Havale, yüksek ateş, baş sarsıntısı, şiddetli tramvalar, sakatlıklar ve daha bunlara benzer birçok şey.

İşte bu hastalıklar insanları insanların gözünde küçültür; ama büyütmeli. Düşünün, normal bir insan okudu; avukat, öğretmen veya doktor oldu. Bunları biraz çalışıp gayret edip çalışarak yaptı. Peki, bunu bir engelli yaparsa… Gayretle çalışıp, azimle zirveye ulaşırsa… Bu çok daha büyük bir şeydir. O zihinsel, görsel, işitsel zorluklarla zor bir iş yapmak hangi insanın gözünde büyür. O yüzden engelliler normal insanlardan çok daha üstündür. Biri güzel bir meslek sahibi oldu. Bu güzel bir şey. Ama bunu bir engelli yapması daha güzal bir şey.

Eğer bir insan bir engelliye hakaret edip, kibirleniyorsa  bu saydığı olumsuzlukların hepsi kendisindedir ve o insan dünyanın en kötü insanıdır.

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Zümresi

Buca Ortaokulu Türkçe Zümresi
Buca Ortaokulu Türkçe Zümresi'nin ortaklaşa çalışmalarıdır.

Bu habere de bakabilirsiniz.

KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI / EMRE KAÇAR

Soğuk bir kış günü 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir